25 września 2019

Samochody typu SUV klasy premium to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy potrzebują praktycznego samochodu rodzinnego, który jest jednocześnie symbolem prestiżu i najwyższej jakości jazdy z napędem 4×4. Majestatyczne Audi Q5, obiecujące niezwykłą wydajność i komfort, zawyżające poprzeczkę innym producentom. Z drugiej strony niezawodny, niepowtarzalny Mercedes GLC. Czy porównanie tych dwóch, naprawdę wyjątkowych aut jest w ogóle możliwe? Przekonajmy się!

Cały ten styl…

Stylistyka Audi Q5 to dość mocne nawiązanie do klasyki, dalekie od wyznaczania nowych trendów. Czy są to słowa krytyki? Absolutnie nie! Niemiecka jakość wykończenia samochodów ceniona jest przez cały świat od lat. Oczywiście, nowe Audi posiada kilka nowych elementów, nie są one jednak rażące.

Mercedes GLC już na pierwszy rzut oka przyciąga spojrzenia swoim ogromnym logo na przodzie. Logo tak duże, że niejedna gwiazda rapu mogłaby pokusić się o przerobienie go na łańcuch na szyję. Niemniej jednak, jest to bardzo atrakcyjny SUV. Jego proporcje są bardzo charakterystyczne i estetycznie przyjemne dla oka. Dodatkowo, w wersji AMG, Mercedes GLC potrafi przyprawić o prawdziwe dreszcze.

Bo liczy się wnętrze

Zarówno Audi Q5 jak i Mercedes GLC mogą pochwalić się naprawdę pięknym wykończeniem wnętrza, prawdopodobnie najbardziej efektownym w swojej klasie. Ich atrakcyjność wynika zarówno z designu jak i jakości materiałów. To idealne połączenie nowoczesności z elegancją. Wirtualny Cockpit to opcja sprawiająca, że oba samochody stają się jeszcze bardziej niesamowite. Konfigurowany wyświetlacz w okolicy kierownicy zastępują tradycyjne tarcze i zmienia wygląd na pozytywnie, mocno futurystyczny.

Co jest bardziej praktyczne?

Bagażnik Mercedesa GLC to 500 litrów. Jak się okazuje, jest on mniejszy od bagażnika Audi. Nie oznacza to jednak, że nie jest to wystarczająca pojemność, by móc pozwolić sobie na zabranie wielu bagaży podczas rodzinnej podróży. Dużym atutem może okazać się skrytka w bagażniku, w której możemy trzymać cenne rzeczy.

Audi Q5 wygląda świetnie wewnątrz, jednocześnie wszystkie elementy zostały bardzo mądrze rozmieszczone, dając tym samym naprawdę dużą przestrzeń dla pasażerów i kierowcy. Na niekorzyść Audi może wpływać jedynie podwyższenie na podłodze pomiędzy tylnymi siedzeniami, które podczas podróży trzech osób z tyłu może przyczynić się do uczucia dyskomfortu.

A jeśli lubię dalekie podróże?

Bardzo ważną cechą Audi jest jego niewiarygodnie cicha praca, jak na diesel. Samochód odpala się tak delikatnie, że można zastanawiać się, czy aby na pewno nie jest zasilany benzyną. Mercedes jest nieco głośniejszy, jednak z kolei Q5 jest odrobinę powoloniejsze.

W obydwu przypadkach nie można jednak narzekać ani na prędkość, ani na osiągi. Mimo swojej znacznej masy i powierzchni, auta te zdecydowanie pozwalają na sprawne i szybkie przemierzanie dużych odległości w stosunkowo krótkim czasie.

Jaki jest werdykt?

Tak naprawdę obydwa samochody są do siebie bardzo zbliżone. Zarówno Audi Q5 jak i Mercedes GLC są symbolem jakości, stylu i prestiżu. Być może Audi może pochwalić się większym bagażnikiem i inteligentniejszym wnętrzem, jednak oba te SUV-y zasługują na uznanie i zapewniają niepowtarzalny komfort jazdy.

Wiele możemy wywnioskować także na podstawie czasu oczekiwania na wybrane modele. W przypadku Audi Q5 to około 5 miesięcy. Jeżeli chodzi o Mercedesa GLC, czas oczekiwania to 11 miesięcy, a czas oczekiwania wzrasta wraz z upływem dni. Można szacować, że nawet za 2 tygodnie będzie to już 12 miesięcy. 

Jak widać, mimo naprawdę wysokiej jakości Audi Q5, Mercedes GLC aktualnie jest dużo bardziej pożądanym autem. Jest nam tym bardziej miło poinformować Państwa, że w LeaseTake GLC dostępny jest od ręki!

Źródło zdjęć : https://www.carwow.co.uk/blog/mercedes-glc-vs-audi-q5