Jak działa wynajem?

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:


Wynajem długoterminowy daje Ci możliwość wypożyczenia samochodu na okres od 2 do 5 lat. Warunki takiej umowy są ustalane indywidualnie według Twoich potrzeb.

W wynajmie długoterminowym możemy sfinansować dowolny samochód, a do najważniejszych zalet takiej umowy można zaliczyć:

  • łatwość planowania wydatków – rata jest stała i nie zmienia się przez cały okres umowy
  • brak opłat wstępnych, po spełnieniu określonych warunków
  • prosta procedura zawarcia umowy
  • wynajem nie obciąża Twojej zdolności kredytowej
  • jedna faktura zbiorcza za wynajem wszystkich samochodów
  • ograniczenie kosztów pośrednich związanych z utrzymaniem floty (redukcja zatrudnienia lub zmniejszenie obowiązków działu administracyjnego.

ofercie długoterminowej limit kilometrów jest ustalany indywidualnie – dokładnie taki, jakiego potrzebujesz. Można go zwiększyć w trakcie wynajmu, jednak nie może on przekroczyć 200 tys. km na cały okres umowy.

Po przekroczeniu limitu jest pobierana opłata za nadprzebieg wg stawki za 1 km, zależnej od segmentu wynajmowanego przez Ciebie samochodu.

Wynajem, w odróżnieniu do leasingu, nie obciąża Twojej zdolności kredytowej. Obliczana jest wartość końcowa samochodu na ustalonych z Tobą warunkach i płacisz tylko tyle, ile samochód traci na wartości kiedy go używasz.

W ramach miesięcznej raty oferujemy również usługi dodatkowe, takie jak ubezpieczenie, serwis, naprawy, przeglądy oraz zakup i wymianę opon.

Tak, masz prawo do pierwokupu auta – cenę wykupu ustalasz z naszym konsultantem jeszcze przed podpisaniem umowy. Decyzję musisz podjąć do trzech miesięcy przed zakończeniem umowy. Jeżeli nie planujesz dalszej eksploatacji tego samochodu, zaskoczył Cię serwisowo, jest powypadkowy albo po prostu Ci się znudził – zwracasz go razem z kluczykami w ostatnim dniu umowy.

Możemy sfinansować każdy samochód, jednak w zależności od specyfikacji zamówienia może to potrwać. Nasza oferta ze strony jest na bieżąco rozbudowywana o kolejne segmenty i modele aut, które w większości dostępne są od ręki.

W LeaseTake każdy może wynająć samochód bez względu na to czy jest klientem indywidualnym czy biznesowym. Warunki jednak mogą się różnić, a zdecydowanie bogatszą ofertę otrzymają od nas firmy.

W przypadku wynajmu długoterminowego dla działalności gospodarczej potrzebne będą dokumenty takie jak:

– Książka Przychodów i Rozchodów zbiorcza za ostatnie dwa pełne lata + bieżący okres,
– PITy z działalności gospodarczej za dwa ostatnie pełne lata wraz z potwierdzeniem złożenia w Urzędzie Skarbowym

W przypadku spółki potrzebne są:

– Bilans spółki za dwa ostatnie pełne lata + bieżący okres
– Rachunek Zysków i Strat za dwa ostatnie pełne lata + bieżący okres

Tak, faktura VAT jest wystawiana.

Niestety nie wypożyczamy samochodów w celach transportu osób.

Samochód możesz użyczyć dowolnej osobie – rodzinie, znajomemu. Pamiętaj proszę o tym, że to Ty jako Dzierżawca ponosisz za niego pełną odpowiedzialność.

Nie dajemy możliwości wynajęcia samochodów do wypożyczalni.

Wynajętym u nas samochodem możesz wyjechać do wszystkich krajów Unii Europejskiej. Potrzebujemy od Ciebie jedynie informacji w jakich dniach auto będzie przebywać za granicą.