25 września 2019

Reprezentanci Polski zdobyli tytuł Mistrzów Świata w siatkówce po raz drugi z rzędu! Siatkarze broni trofeum wywalczonego 4 lata temu podczas turnieju, który rozgrywany był w naszym kraju. To jeden z największych w historii sukcesów polskich sportów drużynowych. Biorąc pod uwagę dokonania naszych reprezentantów z ostatnich lat, siatkówka coraz wyraźniej pretenduje do miana naszego sportu narodowego.

Z ziemi włoskiej do Polski

Turniej rozgrywany we Włoszech nie należał do łatwych. Nasza reprezentacja przeszła w ciągu ostatniego roku spore zmiany. Nowy trener – Vital Heynen – grupę doświadczonych zawodników, takich jak Bartosz Kurek, Michał Kubiak czy Piotr Nowakowski, uzupełnił o młodych, aspirujących graczy. Takie połączenie okazało się strzałem w dziesiątkę! Polacy na przestrzeni całych mistrzostw prezentowali wysoki poziom, a to, co zrobili w ostatnich dwóch meczach turnieju przejdzie do historii. Najpierw w półfinale pokonali po 5-setowej walce reprezentację USA, która wskazywana była jako najsilniejsza drużyna tegorocznego siatkarskiego mundialu. Polacy nie zadowolili się jednak wyeliminowaniem faworyta. Mówili jasno: “przyjechaliśmy po złoto”. Tak też zrobili. W finale pokonali bez straty seta utytułowaną reprezentację Brazylii. Nasza drużyna zaprezentowała formę na miarę Mistrzów Świata, a poszczególni zawodnicy wyróżniali się ponadprzeciętną dyspozycją. Najlepszym siatkarzem turnieju został okrzyknięty Bartosz Kurek, do którego trafiła statuetka MVP mistrzostw.

Wsparcie na drodze do sukcesu

Zwycięstwa i sukcesy nie byłyby możliwe, gdyby nie wsparcie partnerów. Jednym z nich jest firma LeaseTake, która od 3 lat jest sponsorem Polskiego Związku Piłki Siatkowej. LeaseTake oferuje wynajem długoterminowy samochodów. Firma posiada w swojej ofercie różne warianty współpracy, zarówno jeśli chodzi o okres leasingowania, jak i o rodzaj wynajmowanego pojazdu. Skorzystanie z usług LeaseTake to gwarancja, że leasing samochodu będzie czystą przyjemnością. Jako sponsor polskiej siatkówki firma dostarcza pojazdy, którymi na co dzień poruszają się siatkarze oraz sztab szkoleniowy.

Cel: olimpijskie złoto

Dwa z rzędu tytuły Mistrzów Świata to dla polskich siatkarzy dopiero rozgrzewka. Reprezentanci otwarcie deklarują, że ich celem jest Mistrzostwo Olimpijskie podczas Igrzysk w 2020 roku. Wcześniej, bo już za rok, siatkarzy czekają zmagania w Mistrzostwach Europy oraz kwalifikacje do turnieju olimpijskiego. Obserwując ambicję, zaangażowanie i determinację reprezentantów Polski możemy być pewni, że w najbliższym czasie jeszcze nie raz dostarczą nam oni wielu sportowych emocji i powodów do wzruszeń.