25 września 2019

Reprezentacja Polski po zwycięstwie na siatkarskich Mistrzostwach Świata zbiera kolejne nagrody. Europejska Konfederacja Siatkarska (CEV) przyznała coroczne nagrody dla najlepszych siatkarzy. W 2018 roku miano najlepszego europejskiego siatkarza roku przypadło Bartoszowi Kurkowi. 31-letni zawodnik z Polski był największą gwiazdą zakończonych zmagań, dlatego ten wybór raczej mało kogo zdziwił. Od początku był on faworytem ekspertów, ponieważ został wybrany najbardziej wartościowym graczem turnieju mistrzowskiego (MVP). Bartosz Kurek na co dzień reprezentuje barwy Stoczni Szczecin. Co ważniejsze jest to pierwszy polski zawodnik, który zdobył tę nagrodę, dlatego też jest to tym bardziej prestiżowe osiągnięcie na koncie polskiego zawodnika. W przeszłości jednak miano najlepszej europejskiej zawodniczki siatkarskiej zdobywały Małgorzata Glinka-Mogentale w 2003 roku oraz Dorota Świeniewicz w 2005 roku. Siatkarz nie mógł sam odebrać nagrody za swój wyczyn, ponieważ przeszkodziły mu w tym obowiązki sportowe, jednak z pewnością jest to kolejne ważne osiągnięcie w jego bogatej karierze siatkarskiej.

Vital Heynen trenerem roku męskiej drużyny siatkówki

Zaskoczenia nie było też przy wyborze trenera roku męskiej drużyny siatkówki. Został nim selekcjoner reprezentacji Polski – Vital Heynen. Belg trenuje siatkarzy od lutego 2018 roku i nikt na początku nie spodziewał się, że odniesie z polskimi siatkarzami taki sukces na imprezie rangi mistrzowskiej. Z biegiem czasu Belg udowodnił jednak, że jest bardzo wartościowym szkoleniowcem, ponieważ to głównie dzięki niemu Polacy zdobyli złoto i zapisali się na kartach historii. Tym samym było jasne, że Heynen będzie w ścisłej czołówce swojej kategorii w nagrodach przyznawanych przez CEV. Sensacji nie było i trener Polaków wygrał, czym uszczęśliwił nie tylko siebie, ale też swoich podopiecznych, nie wspominając już o wdzięcznych kibicach z Polski. Vital Heynen w przeszłości również grał w siatkówkę, był bardzo ważnym zawodnikiem ekipy Noliko Maaseik. Zdobył nawet 4 razy mistrzostwo Belgii oraz 5 razy Puchar Belgii, więc jego osiągnięcia w roli zawodnika były doceniane przez polskich siatkarzy. Po zakończeniu sportowej kariery został szkoleniowcem, jednak został w swoim ukochanym klubie i poprowadził go jako trener do kilku krajowych trofeów. Wygrał 4 razy ligę, 5 razy puchar oraz 4 razy superpuchar. Dzięki temu dwukrotnie wybierano go najlepszym trenerem w Belgii. W swojej karierze trenerskiej prowadził również takie zespoły jak: Zirat Ankara, Transfer Bydgoszcz oraz Tours. Ponadto był selekcjonerem Niemiec i Belgii. Z Niemcami zdobył nawet brązowy medal Mistrzostw Świata w Polsce, które odbyły się w 2014 roku.

LeaseTake sponsorem reprezentacji Polski w siatkówce

Sponsorem reprezentacji Polski w siatkówce jest firma LeaseTake oferująca między innymi leasing samochodów. Oznacza to w praktyce to, że samochody z floty LeaseTake trafiają do polskich działaczy oraz zawodników, którzy mogą się nimi swobodnie poruszać. Co istotniejsze są to samochody bardzo nowoczesne oraz w pełni wyposażone. Udostępniane działaczom i zawodnikom auta są wymieniane na nowe raz na 12 miesięcy, aby zapewnić zainteresowanym jak największy komfort użytkowania, dogodny dojazd na treningi oraz ważne mecze. Dzięki temu przedstawiciele polskiej siatkówki mogą skupić się na swojej pracy, a podróżowanie z LeaseTake jest w pełni bezpieczne. W ten sposób polska siatkówka jest skutecznie promowana na całym świecie i może się rozwijać. Współpraca ta bardzo pozytywnie wpływa na wizerunek polskiej siatkówki w wielu innych krajach.