wyprzedaż rocznika
abonament na samochód
mega ceny


Ostatnie miesiące roku to gorący okres w salonach motoryzacyjnych. To czas wyprzedaży aktualnego rocznika i obniżki cen samochodów sięgające czasem nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Zwykle liczba aut objętych tak dużą promocją jest ograniczona, ale i tak dystrybutorzy prowadzą szeroką promocję w mediach przedłużając ją często do co najmniej wiosny następnego roku. W rzeczywistości jednak najatrakcyjniejsze egzemplarze samochodów, zarówno swoimi cechami jak i ceną, znikają z salonów jeszcze jesienią.

Dlaczego samochody tanieją na koniec każdego roku?

Każdy, kto myśli o zakupie samochodu z rynku wtórnego zaczyna swoje poszukiwania od jednej cechy auta- rocznika. I w stosunku do rocznika kształtuje się ocena danej okazji. Relacja ceny do rocznika, relacja stanu technicznego do rocznika, ocena serwisu i przyszłej eksploatacji. Dla zwolenników zakupu aut wyłącznie z rynku wtórnego najważniejszym argumentem jest hipotetyczny spadek wartości samochodu natychmiast po opuszczeniu salonu, nawet o kilkanaście procent. Dzieje się to w tak drastyczny sposób z uwagi na otwarty charakter informacji o roczniku. W wielu państwach kupujący zna dokładnie miesiąc produkcji auta, co pozwala na łagodniejszy skok ceny samochodu opuszczającego salon.

Wyprzedaż rocznika 2018

Ostatnie miesiące każdego roku to wzmożona promocja aut. Rabatowe ceny oferują wszyscy dystrybutorzy: BMW, Mercedes, Nissan, Volkswagen czy KIA. Dla właścicieli salonów samochodowych to jednocześnie doskonała okazja, by klientom odwiedzającym salon zaoferować wiele innych swoich usług. Otrzymują oni zwykle zbiór informacji na temat możliwości wynajmu długoterminowego czy ofertę leasingu samochodu. Zamiast kupować auto, nawet po okazyjnej cenie mogą je eksploatować na przyjaznych warunkach.

Atrakcyjność oferty

Ostateczną cenę samochodu przeznaczonego do wyprzedaży rocznika 2018 ustala nie importer marki na kraj, ale diler, właściciel salonu samochodowego. Oznacza to znaczne zwiększenie możliwości negocjacji, szczególnie przy szerokim pakiecie usług. Trudno wyobrazić sobie sytuację, by diler sprzedał samochód ze stratą, ale przy transakcji wiązanej może być tego blisko. Kupującemu łatwiej jest też powalczyć o jeden z elementów kształtujących cenę, czyli wyposażenie auta. Część tego zbioru zwykle służy do podnoszenia ceny auta w salonie, ale przy okazji wyprzedaży rocznika to wyposażenie bardzo często jest kartą przetargową. Szczególną uwagę warto zawsze zwrócić na modele schodzące z rynku, dilerzy będą chcieli pozbyć się ich w pierwszej kolejności.

LEASING SAMOCHODU, SAMOCHÓD NA ABONAMENT - W NASZEJ OFERCIE ZNAJDZIESZ

+48 22 122 87 78